Fethullah Gülen’in Yeğeni Kemal Gülen Kimdir?

adminGÜNCEL0 Yorum12 Ağustos 2016

FETÖ/PDY ( Fethullahçı Terör Örgütü/ Paralel Devlet Yapılanması) soruşturması kapsamında yer alan kişilerden biri de Fethullah Gülen’in yeğeni ve avukatı olan Kemal Gülen’di. Polis tarafından her yerde aranan Kemal Gülen’in, Kastamonu’nun Araç ilçesi’ne bağlı İkizören köyü’nde kayınpederi’ne ait evde saklandığı tespit edildi. Peki Kemal Gülen kimdir? 

Kemal Gülen, Anchorman. Samanyolu Haber TV ve Samanyolu TV’nin ana haber bülteni sunucusu ve avukat. 1969’da Erzurum’da doğdu. 1993 yılında İstanbul Üniversiresi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. 1993 yılında Samanyolu TV açılınca televizyon sektörüne Samanyolu TV ile atıldı.

1993 yılında Haber Kiritik adlı tartışma programı sundu. Samanyolu TV’de muhabir, koordinatör, yapımcı, yönetmen ve sunucu olarak her kademede çalıştı.

Samanyolu televizyonunda 5 yıl Belgesel Müdürlüğü yaptıktan sonra 2010 Temmuz ayından itibaren Radyolar Koordinatörü olarak görevini sürdürmektedir.

Kemal Gülen, 1993 yılından beri Samanyolu TV Ana Haber Bülteni sunuculuğu görevini yapmaktadır. Uluslararası Türkçe Olimpiyatlarının sunuculuğunu da yapmaktadır. Fethullah Gülen’in Yeğenidir.

Evli ve üç çocuk babasıdır.
kaynak: wikipedia.org

Etiketler: , ,

Fethullah Gülen’in Yeğeni Kemal Gülen Kimdir? Hakkında Yorum Yaz

Kategoriler

Hürriyet Bumerang

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu

Yaşam ve İnsanlar Yaşam ve İnsanlar web analytics