French Manikür Nasıl Yapılır?

adminKADIN1 Yorum17 Mayıs 2011

El ve ayak bakımı kadınların olmazsa olmazlarındandır. Özellikle kadınlar tırnak bakımına çok dikkat ederler. Tırnaklarınızın ışıl ışıl görünüp dikkat çekmesini istiyorsanız yazımız size göre. French manikür nasıl yapılır? French manikür yaparken nelere dikkat etmeliyiz. Sorularının cevabını sizlere sunuyoruz.

Yapılışı

French manikür yapmadan önce tırnaklarımızı hazırlamamız gerekir. Önce ellerimiz nemlendirmemiz gerekir. daha sonra alkol yardımıyla tırnaklarırı temizlemeliyiz

French manikürün küt tırnak yapısıyla uygulanması daha basittir. Küt olarak törpülenmiş tırnağa öncelikle koruyucu oje sürülür. Koruyucu sürüldükten sonra koyu renk mat beyaz oje ya da mat uçuk pembe bir renk tek fırça darbesiyle tırnağın ucuna sürülür. Taşan oje kenarlarından hemen temizlenmelidir. Çünkü kuruduktan sonra aseton kullanmak gerekir ve bu french yapılan tırnak ucunun da bozulmasına neden olabilir. Tırnak uçları bittikten sonra tırnak rengine yakın daha uçuk beyaz veya pembe bir oje tırnağın üzerine sürülür.

Sonrasında tırnakların kuruması için beklemeye bırakılır. Manikürün elde kalıcı olması ve uzun süre dayanması için dikkat edilmesi gereken unsurlar vardır. Darbelerden sakınmak, deterjan kullanırken eldiven kullanmak çok önemlidir. Ayrıca soğuk havalarda eller kolaylıkla çatlayacağı için mutlaka nemlendirici kullanılmalıdır. Çünkü kuruyan eller sonucunda tırnak kenarları da kurur ve tırnaktaki ojeler kırılıp dağılabilir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

French Manikür Nasıl Yapılır? Hakkında Yapılan Yorumlar

  1. Yaşar Yıldırım diyor ki:

    Dış dolgusu için red vi talebi

French Manikür Nasıl Yapılır? Hakkında Yorum Yaz

Kategoriler

Hürriyet Bumerang

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu

Yaşam ve İnsanlar Yaşam ve İnsanlar web analytics