Hipertermi Nedir? Hipertermi Tedavisi Kanser ve Hipertermi

fyGÜNCEL, SAĞLIK0 Yorum27 Kasım 2011

Son dönemlerde kanser tedavisinde çığır açacak yöntemler bulunuyor. Bu yöntemler sayesinde kanser çözümsüz tedavisi olmayan bir hastalık olmaktan çıkıyor. Tabiki kanser tedavisindeki en önemli unsurlardan biri erken tanı. Bidolubilgi.com olarak bu yazımızda sizlere vücut ısısını yükselterek kanserli hücreleri yok etmeyi hedefleyen hipertermi yöntemi hakkında bilgiler sunmaya çalışacağız.İşte hipertermi tedavisi ile ilgili merak edilenler…

Hipertermi Yöntemi Nedir?

Hipertermi yöntemi ile vucut ısısı çeşitli ısı tutucu maddelerle ( özel yapım giysiler) tutulur ve yükseltilir.Vücut ısısı 43-44 dereceye kadar yükseltilir. Yükselen vücut ısısı sayesinde kansere neden olan tümörler yok edilir.

Hipertermi Tedavisinin Yan Etkileri Var mıdır?

Hipertermi yöntemi ile vücut ısısı yükseltilir ve tümörlü hücreler yok edilir.Peki tümörlü hücreler yok olurken sağlıklı hücreler zarar görür mü ? Bu yöntem ile sağlıklı hücreler zarar görmez. Uygulanan bölgede hafif hissizlikler olsa da zaman içinde bu etkiler kaybolur.Vücut ısısı 43-44 dereceye kadar yükseltildiği için hafif kızarıklıklar ve yanmalar görülebilir.

Hipertermi Tedavisi Ne Kadar ( Zaman ) Uygulanır? Hipertermi Tedavisi kaç Seanstır?

Hipertermi tedavisi kanser türüne göre 30 dakika ile 100 dakika arasında uygulanır. Haftada bir uygulanır ve iki aylık bir tedavi gerektirir. yani 8 seans uygulanır.

Hipertermi ile kanser tedavisi olan hastalarda son dönemlerde başarılı sonuçlar alınmakta olup, bu hastaların kanser tedavisinde olumlu sonuçlar aldığı görülmektedir.Hipertermi tedavisi kanser tedavisine destek olan önemli bir gelişmedir.

Bu tedavi yöntemi geliştirilebilirse kanser ve aids başta olmak üzere çözümsüz olarak görülen bir çok hastalığın tedavisi bulunabilir.

Etiketler: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Hipertermi Nedir? Hipertermi Tedavisi Kanser ve Hipertermi Hakkında Yorum Yaz

Kategoriler

Hürriyet Bumerang

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu

Yaşam ve İnsanlar Yaşam ve İnsanlar web analytics