MEB 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Ne Yapılacak Tarihi Saati Ne Zaman

adminEĞİTİM0 Yorum24 Ekim 2013

2013 MEB 8. Sınıf 1. Dönem Merkezi Ortak Sınav Ne Yapılacak Tarihi Saati Ne Zaman Saat Kaçta Olacak? Bilindiği gibi MEB aldığı kararla bundan sonra 8. sınıflar için merkezi sınav yapacak. Merkezi Ortak Sınav adındaki sınav ile 8. sınıf öğrencileri yılda iki defa 1. dönem ve 2. dönem olmak üzere Meb tarafından sınava tabi tutulacak.

Merkezi Ortak Sınavda  Türkçe, matematik, fen ve teknoloji, inkılap tarihi ve Atatürkçülük, din kültürü ve ahlak bilgisi olmak üzere 6 dersten ilk sınavlar 28-29 Kasım’da yapılacak. Öğrencilere ders başına 20 soru sorulacak ve 40 dakika süre verilecek. İkinci dönem merkezi dönem ortak sınavı ise 10 – 11 mayıs tarihlerinde yapılacak.

8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Tarihleri ve Saati

Merkezi ortak sınav ilk olarak  Türkçe dersinden olacak. Türkçe dersi merkezi sınavı 28 Kasım sabah saat 09.00’da başlayacak. Türkçe’nin ardından matematik ve din kültürü ve ahlak bilgisi dersi yapılacak.

29 Kasım günü de sırasıyla fen ve teknoloji, T.C. inkılap tarihi ve Atatürkçülük ile yabancı dil sınavı gerçekleştirilecek. Sınavlar 40 dakika sürecek ve öğrencilere 20’şer soru sorulacak. Sınav sonuçları 2014 yılı Ocak ayında açıklanacak.

MEB 8. Sınıf Merkezi Ortak Sınav Ne Yapılacak Tarihi Saati Ne Zaman Hakkında Yorum Yaz

Kategoriler

Hürriyet Bumerang

E-Bülten

E-Posta adresinizi aşağıdaki bölümden bültenimize ekleyerek yeni yazılarımızdan haberdar olabilirsiniz!


Aboneliğinizin onaylanması için lütfen verdiğiniz mail adresini kontrol ediniz.!

İletişim Formu

Yaşam ve İnsanlar Yaşam ve İnsanlar web analytics